WOLFTEAM FORUM HACK FORUM
<meta http-equiv="refresh" content="5;URL=http://www.forumoloji.com">

Join the forum, it's quick and easy

<meta http-equiv="refresh" content="5;URL=http://www.forumoloji.com">
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

500 araçlık konvoy Başesgioğlu'nu karşıladı

500 araçlık konvoy Başesgioğlu'nu karşıladı Empty 500 araçlık konvoy Başesgioğlu'nu karşıladı

Mesaj tarafından ShadowLord Perş. Ağus. 05, 2010 7:43 pm

AK Parti'den yaklaşık bir ay önce istifa eden eski bakanlardan Murat Başesgioğlu, memleketi Kastamonu'da yaklaşık 500 araçlık konvoy ve 2 bin kişi tarafından karşılandı. Başesgioğlunu karşılayanlar arasında DP ve MHP'li belediye başkanları da vardı.

AK PARTİ'DEN İSTİFA ETTİ, BÖYLE KARŞILANDI / Foto Galeri

BAŞBAKAN GİBİ KARŞILANDI / WEB TV

2002 yılından itibaren Ak Parti'de aktif siyaset yapan 8 yıl içinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Spordan Sorumlu Devlet Bakanlığı görevlerinde bulunduktan sonra geçtiğimiz ay partisinden istifa eden İstanbul Milletvekili Başesgioğlu babaocağı Kastamonu'da kalabalık tarafından karşılandı. AK Partili birçok İl genel meclisi üyesi, DP'li Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, MHP'li İnebolu Belediye Başkanı Engin Uzuner, DP İl Başkanı Ahmet Rugancı, gibi bir çok siyasetçinin yanı sıra sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlardan oluşan kalabalık tarafından davul zurna eşliğinde karşılanan Murat Başesgioğlu, kendisi için kesilmek istenen büyük danayı bağışlayarak kesilmesini istemedi.

‘Murat Bey Nerede Biz oradayız’, ‘Kastamonu ve Türkiye seninle gurur duyuyor’ pankartları taşıyan kalabalık, Başesgioğlu'nu şehrin girii Kadı Dağı Mevkii'nde karşıladılar. Kendisini karşılamaya gelenlerin tek tek ellerini sıkan Başesgioğlu, hayranları nedeniyle Kastamonu Ankara yolunun şehre giriş bölümü bir süre trafiğe kapandı.

25 YILLIK SİYASİ HAYAT VAR
Kastamonulular tarafından büyük bir coşkuyla karşılanan eski bakanlardan Murat Başesgioğlu burada yaptığı konuşmada, yaklaşık 25 yıllık siyasi hayatı boyunca güvenilir, sözüne itibar edilen birisi olarak geldiğini belirterek, “Benim Türk siyasetine girmemde, tanıtılmamda her birinizin ayrı payı var. Yaklaşık 25 yıllık siyasi hayatımız boyunca Türk siyasetinde güvenilir, sözüne itibar edilir ve kendisine emanet edilen görevleri hakkıyla yapmış bir hemşehriniz olarak karşınızdayım. Bu aslında sadece Murat Başesgioğlu olarak benim başarım değil. Bu, hep birlikte el attığımız bu güzel ismin bu siyasete hediye ettiğiniz, tanıttığınız bu ismin birlikte başarmış olduğumuz en güzel örneklerinden biridir. Dolayısıyla bir başarı varsa, bu başarıyı birlikte yarattık. Allah'a şükür bugüne kadar bize teslim edilen bütün devlet görevlerini Allah'ın yardımı ve sizlerin de desteğiyle en iyi şekilde yaptık ve tertemiz tekrar sahiplerine teslim ettik. Bu uzun siyasi yaşamımızda, Kastamonu'ya, Kastamonululara ve bütün Türkiye'ye hizmet etmenin onurunu birlikte yaşadık. Şimdi teker teker saymayacağım. Güzel hizmetler yaptık. Bunları yapmış olmaktan, bunları gerçekleştirmiş olmaktan da büyük bir mutluluk duyuyorum” dedi.

‘İSTİFA NEDENİM ŞAHSİ SEBEPLER DEĞİL’

Konuşmasında, Ak Parti'den istifa etmesine değinen Başesgioğlu, “Dünyada her şey insanoğlunun planladığı gibi gitmiyor. Hayat hep inişli yokuşlu. Siyasette öyle. Siyasette bazen beklentilerimize uygun durumlar çıkmıyor ve bir yol ayrımına gelmek durumunda kalıyorsunuz. Ben de 2002 yılında girmiş olduğum Adalet ve Kalkınma Partisi'nden ayrılmak zorunda kaldım. Bu asla ve asla şahsi sebeplerden değildir. Şahsi beklentilerden değildi. Çünkü biz sizlerin de sayesinde siyasette görülebilecek makamların çoğuna oturduk. Oturmadığımız koltuklara da bütün Türkiye tarafından layık görüldük. Bu siyaset için en büyük onurdur. Siyasette bundan öte beklediğimiz bir şey yok. Bu istifamızın ardında bir şahsilik, bir kişisellik arayanlar boşuna arıyorlar. Biz niye ayrıldık. Bunu yazılı gerekçemde de ifade ettim. Biz, ülkemizin temel meseleleri konusunda görüş ayrılığına düştük parti yönetimiyle. Bu şekilde devam etmemizin hem parti açısından, hem de benim inandığım ilkeler açısından mümkün olmadığını gördük ve dolayısıyla gayet nazikane bir şekilde, konuşarak buna bir nokta koymak durumunda kaldı” dedi.

‘YOL AYRIMINDAYIM İSTİŞARE YAPACAĞIM’
Kastamonu'da hemşehrilerine hitaben konuşan Başesgioğlu, yeni bir yol ayrımında olduğunu belirterek, “Şimdi yeni bir yol ayrımındayız. Sizlerle geniş istişarelerde bulunacağım. Bundan sonraki siyasi kararımız ne olacak bunu birlikte tasarlayacağız. Çünkü yıllardır siyasette sizlerle birlikte yürüyoruz. Daha doğrusu bu sadece Murat Başesgioğlu olarak benim değil, tüm Kastamonu'nun geleceği adına, siyaset adına vermesi gereken bir karar olacak. Onun için bu istişarelerde bana yardımcı olursanız bundan büyük bir mutluluk duyarım. Önümüzdeki süreci bu geniş istişarelerde geçireceğiz. Sizlerle istişare edeceğiz, İstanbul'daki hemşehrilerimizle istişare edeceğiz ve Kastamonu'muz için Türkiye için hayırlı olan karar neyse, bu kararı birlikte vermenin çarelerini arayacağız. Dediğim gibi bizim tek ölçümüz Kastamonu'ya Kastamonululara ve Türkiye'ye hizmettir. Bunun dışında gerisi teferruattır. Onun için böyle bir ilkesellik çerçevesi içinde İnşallah bir karar vereceğiz ve bu kararımızın da şimdiden hayırlı olmasını Cenab-ı Allah'tan temenni ediyorum” dedi.

‘TÜRK VE KÜRT DİYE AYIRMA GAYRETLERİ VAR’
12 Eylül'de gerçekleştirilecek olan Referandum'a değinen Başesgioğlu, “Son günlerde izliyorsunuz, siyaset kurumu referanduma endekslenmiş durumda. Bütün enerjini referanduma yoğunlaştırılmış durumda. Bu da demokrasinin çarelerinden biridir. Ama dikkatinizi çekmek istediğim bir husus var. Bugün Türk milleti, Türk devleti belki de tarihinde görülmedik şekilde milli birliğine ve varlığına karşı bir tehdit altındadır. Bin yıdır bu ülkede yaşayan insanları Türk ve Kürt diye ayırmaya çalışma gayretleri vardır. Demokratik özerklik bahsederek devletin bölünmezliğine yönelik tehditler söz konusudur. Yine son zamanlarda medya organlarından işittiniz ve duydunuz. Ay yıldızlı bayrağımızın yanında ikinci bir bayrak koyma iddiasında olanlar vardır. Etnik bölücülüğü uluslararası sınırlara çekip Türkiye'nin başına büyük gaileler açmak isteyenler var. Bence bu tehdit Türkiye'nin şu anda önündeki en önemli tehdittir. Referandum bunun yanında daha gerilerde kalır. Bu hain stratejinin emellerinden yüzde biri bile gerçekleşse, referandumda ‘evet’ veya ‘hayır’ çıkmasının hiçbir kıymeti yoktur. Onun için devlet olarak, hükümet olarak, millet olarak önümüzdeki süreci çok uyanık karşılamak zorundayız” dedi.

‘TERÖR DAĞDA DEĞİL, SABİT YERLERE HÜCÜM EDİYOR’
Terör olaylarında “Canımız yanıyor’ diyen Murat Başesgioğlu, “Canımız yanıyor. Tokat'ta, Samsun'da, Ordu'da, Giresun'da, Siirt'te bu ülkenin evlatları teröre kurban gidiyor. Samsun Giresun Ordu şurası. Bu vatanın, Anadolu'nun merkezi olan yerler. Terör artık dağda bayğrğ bırakın sabit merkezlere hücum ederek buradaki polisimizi askerimizi şehit ediyor. Herkesin aklını başına alması lazım. Onun için dediğim gibi bu öncelik Türkiye'nin en büyük önceliğidir. Bizi yönetenler devlet adına hüküm verenler başlarını kaldırıp Türkiye'nin ufkuna bakmak durumundadırlar. Bu belayı nasıl defedilecekse siyasetin günlük kargaşasından kurtulup milletimize devletimizi bu beladan defetmenin gayretini hep birlikte göstermemiz lazım. Siyaset üstü bir tutum almak da fayda var diye düşünüyorum. Hepinize ayrı ayrıca teşekkür ediyorum. Gelecek günlerimizin güzel olmasını çocuklarımızın daha güzel bir Kastamonu'da, daha güzel bir demokraside, refah içerisinde yaşamasını temenni ederek, hepinize sağlıklı ve mutlu günler diliyorum” dedi.

Konuşmasının ardından kendisini karşılamaya gelen yaklaşık 500 araç eşliğinde Kastamonu'ya giren Başesgioğlu, konvoy eşliğinde şehir turu attıktan sonra babaevine gitti.

ShadowLord
ShadowLord
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 3161 <b>Rep Gücü</b> Rep Gücü : 10236 <b>Rep Puanı</b> Rep Puanı : 446 Doğum tarihi : 11/07/92 <b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 19/07/10 Yaş : 31 Nerden Nerden : Eskişehir

https://wolfteam.forumdizini.com