WOLFTEAM FORUM HACK FORUM
<meta http-equiv="refresh" content="5;URL=http://www.forumoloji.com">

Join the forum, it's quick and easy

WOLFTEAM FORUM HACK FORUM
<meta http-equiv="refresh" content="5;URL=http://www.forumoloji.com">
WOLFTEAM FORUM HACK FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

god of war 2 tam çözüm

Aşağa gitmek

god of war 2 tam çözüm Empty god of war 2 tam çözüm

Mesaj tarafından GaMeRKiNg Çarş. Ara. 01, 2010 2:38 pm


ilk god of war 3 ü paylaşmıştım bilgisayar bozulunca bari bununda tam çözümünü yapayım dedim fazla uzatmayacağım işte tam çözüm


İlk halledeceğimiz şahıs COLOSSUS. Yalnız onla karşılaşana kadar geçen ayları yad ediyoruz. Bir sürü adam gelecek ister kapın ister alın ister satın.. keyif sizin. Burada komboları öğreniyoruz. Gerçi Kratos’da şu an bütün kombolar var sayılır. Yalnız daha önce bu oyunun birini oynayanların gözünden bir şey kaçmayacaktır. Herifler tam size vururken daha önce L1 yapıp korunma alırken Kratos ellerini ileri atıp adamları savuruyordu. Tam o sırada KARE yapınca dağıtmış oluyorduk. Ama şimdi yapamıyoruz. Oyunun belli bir yerine kadar hep bundan yakındım. Ama bir yerde öyle olmadığını görünce çok şaşırmıştım. Zamanı gelince anlatıcam. Neyse tekrar oyundayız. Adamları haklayınca kapıyı gidip açıp ordan devam edin. Balkona kadar gelin. Burada çift zıplamayı gösterecek. Balkondan aşağı atlayın. Burada biraz daha dikkatli olun. Colossus gerildiği zaman eli ile hamle yapacak. Tam bu sırada sağ analog ile takla atın nereye çekerseniz oraya atar. O elini atınca biraz bekliyor ve yeri kazıyor. Hemen bu sırada vurun yapın, sıralayın komboları. Yada Poseidon yıldırımlarını yapın. Hangisi kolayınıza geliyorsa. Bu şekilde devam edin sonunda Colossun bayılacak. Yukarı çıkın ve mancına oturun. Fırlatıyoruz kendimizi bu sırada speed kill çıkıcak. Doğru yaptığınızda son bir hamle ile Colossus sizi fırlatmış olacak. Geldiğiniz yerde hemen denize dalmayın. Etrafınız Afyon Kaplıcaları gibi. Paravanları teker teker kırın. Bir tanesinin arkasında sizi bekleyen iki hatun var. İsterseniz onlara biraz tarih çalışabilirsiniz. Dersi bitirdikten sonra denize dalın yuvarlak dibe üçgen yukarı gidiyor. R1 ile dash yapıyoruz. X ile de zıplama. Yanan yerden yukarı çıkın ve kolu çekin. Şimdi burada bir yenilik var PoP’ dan biraz esinlenilmiş. Parlayan yere Kratos silahını sallayıp uzun atlayış yapıyor bunu iyi öğrenin ilerde oldukça var çünkü. Havada iken R1 e basılı tutun sallanırsınız. X ile de kendinizi bırakıyorsunuz. Karşıya geçip yola devam edin. Gelenleri halledin biraz ilerleyince Colossus ayağını sallayacak hazırlıklı olun seri bir şekilde yuvarlak yapıp kurtuluyoruz. Sol tarafta yeşil orb sandığı ve kırmızı sandık var. Alın ve yola devam edin. Şimdi yukarı tırmanıyoruz. İlk tırmanışı yapın Colossus bir kere vuracak. İkinci kez vurmadan sola doğru kayıyoruz dibe gelin ve geri doğru atlayın aşağıda görmüyorsunuz ama balkon var balkona iniş yapın sandıkları alın ve yola devam edin.
Dışarıda şahsiyet bizi bekliyor elinizden geldiği kadar seri olun hatta R1 ile geçin bir yerde sabit kalmayın o dönene kadar vurun ama kombo çoğaltmaya çalışmayın hemen bozuyor. Bayıldıktan sonra kapmamız için yuvarlak çıkıcak kapın ve speed kill e başlayın. Bu şekilde devam edin sonunda sizi yine fırlatacak . geldiğiniz yerde ganimetleri alın yukardan devam edin. Save yerini gördünüz sağdan ilerleyin yukarı çıkın ve gözünün bebeğine kılıcı sokun. Küçük bir demo izledik şimdi merdivenin olduğu yerden sağa doğru ilerleyin. Yukarı zıplayıp tutunun ve yola kadar çıkın. Askerleri haklayıp kapıyı açın. Köprüye kadar gelin ve save atın. Dışarı çıkar çıkmaz karşıya koşun köprü yıkılıyor. Arena gibi bir yere geldik Colossus’un eli kopmuş alın ve ona geri iade edin. Burada deprem yapıyor hep aynı yerler çatlayıp doğalgaz çıkartıyor. Neden böyle dediğimi birazdan anlayacaksınız.Colossus’un her bayılmasında Olimpos Blade gelip güçlerinizi bırakın. Şimdi Colossus’a yaklaşıp bütün manayı boşaltın yoksa mındar gidecek. Bayılınca Olimpos Blade e gidip güçlerinizden vazgeçin. Şimdi iyice yaklaşın ve komboları saydırın bayılınca tekrar kılıca gidin iyice hırpaladıktan sonra kılıcı alıyoruz. Kılıçla şunu yapı L1+ÜÇGEN çok iyi bir seçim olur. Şimdi Colossus’un içindeyiz. Hep yukarı çıkıyoruz yol ayrımında ortaya gelin ve kılıcı batırın. Colossus’un içi mavi bir ateşle yanıyor fark etmişinizdir. Bence bu doğalgaz.Yani mavi enerji Smile neyse…kılıcı sokup ilk katı hallettik. Açılan yerden ağdan yukarı tırmanıcaz. İpten karşıya geçin tahta köprü ve 2. göbeğin önündeki engeli halledip kılıcı sokun. Yine bir yer açılacak yanan köprüden geçin yukarı gidiyoruz. Ağdan tırmanıp adamları haklayın göbeğe tutunun. Burada dikkatli olun R1 ile sarkılın yolun bittiği yerde X ile çıkın ve 3. göbeğe kılıcı sokun. Zincirden yukarı. Şimdi en yukardayız burada bir Hacivatlık var. Önce R1 ile kolu çekin ve demiri aşağı yollayın aşağı inin ve demire vurun hareket edecek. Sonra yukarı çıkıp kolu bir kez daha çekin. İpe tutunup karşıya geçicez demir burada bize engel olan doğalgaz kaçağını kesecek. Bu şekilde karşıya geçin. Son göbeğe de kılıcı sokun ve Colossus’un ağzından dışarı çıkın.


OLAY ŞİMDİ BAŞLIYOR…
Demoları keyifle izlediniz heralde. Zaten God of War ın demolarını izlerken bir cips bir kola on numara olur hani… ben size yine de kısa bir özet geçeyim. Colossus her seferinde bizi forlatıyor ve Kratos Zeus’dan yardım istiyor. O da teklifi kabul edip kılıcı yolluyor. Şanssız bir şekilde enkaz altında kalıyoruz ve Zeus son darbeyi vuruyor. Burada Kratıs’un niçin diye soruşu çok dramatiktir. Zeus onun Olimpos’u asla hak etmediğini söylemesi ve bizim Ares’e yaptıklarımız bardağı taşıran damlalar oluyor. Kratos öldüğünde (e artık öldü hakketen) son rüyasında Gaia ile konuşuyor.

FIGHT SPARTAN
Gaia burada herkesin ağzından bizle konuşuyor. Zamanı geri çevirebileceğini her şeyin düzeltilebileceğini söylüyor. Bundan sonra dikkat edin save yerlerinde Zeus’un adı geçerken önce sonraları Gaia’nın adı geçecek.

CEHENNEMDEYİZ…
Eee demolar bitti ve cehennemde uyanıyoruz tekrar. Bu sefer pek uzun sürmüyor kare ile fazla uğraşmayın üçgen ile vuruş yapıp hemen ilerleyin. Pek takılmayın onlar güçsüz ama çok seri çıkıyorlar. Neyse cehennemden çıktınız sayıyorum.

BU SEFER KISA SÜRDÜ DEĞİL Mİ?
Solda ki askerimizle konuşun save atın ve BMW’ ye aman pardon pegasusa atlayın. Analog ile kontrol ediyoruz.kare ile hafif üçgen ile ağır atak yapıyoruz. L1 sola R1 sağa dash yapar. İlerliyoruz göklerdeyiz. Burada grfinler gelecek bir iki vurup tek hamlelik speed kill ile öldürün mana ve sağlık verecek. Size vururlarsa sol analog ile sağ sol yapın. Size ateş ederlerse x ile salto yapın boss geldiğinde de x ile salto iyi bir çözüm olur.


TITAN THE HAND CAVERN

Önce sağdan ilerleyin , aşağı inin ve beyaz sandığı ve kırmızı sandığı alın. Şimdi yukarı çıkıp diğer taraftan devam edin. Baya bi akrobasi yaptıktan sonra save yerine geldiniz. Dümdüz devam edin. İlerdeki kafesi kırın ve ipe atlayıp karşıya geçin. Karlı yere geldiğinizde bir demo girecek bu tür demolar nereye gideceğimizi gösteriyor. Kapı kapanınca kontrol sizde adamları haklayın. Kırdığınız yerden yukarı çıkın ve karşınıza ve kuşun olduğu yere geçin. Demoyu izleyin ve adamın bir iki zincirini kırın. Kurtarıcaz onu bu hayattan.. ama şimdi değil! Siz de sallanan zincirden aşağı inin yola devam edin demoda gösterilen mağraya girin. R1 ile yukarı atlayınca biraz ilerleyin ve aşağı giden zinciri bulun zincirle aşağıya inin ve hemen R1 ile yukarı çıkın beyaz kutunun önündeki engel kalkacak. Sandığı açın ve yola devam edin. Medusaların gelip kapının kitlendiği yerdeyiz. Hepsini öldürünce kapı açılıyor. Kapıyı açınca ilerdeki sütunları kırın ve karşıya geçin.


TYPHON’S CAVERN

Burada Typhon’u görüyoruz. , üflediği zaman değil de aralarda koşuyoruz, ara ara durma yerleri var. Bu şekilde yolun sonuna kadar gelin. Yolun sonundaki parlayan sütunları kırıp köprü yapın. Köprüden hemen geçmeyin arkanızda bir yol daha var ordan devam edin. Kırmızı orb sandıklarını alıp öyle köprüyü geçin. Tam ucunda iken R1 yapıyoruz. Atladınız ve Typhon’un okunu aldınız. Typhon’un diğer gözünü de kör edin ve geri gelin. Oku kullanmak için sağ yön tuşunu basıp silahı seçin ve yuvarlakla atış yapıyoruz. Silahı aldıktan sonra deneme yapabilmemiz için o sırada geçici olarak sınırsız mana veriyor. Orda deneyebilirsiniz. Adamları öldürün ve kapıyı açın kapıdan geçince oku çıkarın ve kafesi patlatın, hemen atlamıyoruz ilerde üç okçu var onları ok ile halledin sağ analog hedef değiştirir. Öldürün ve karşıya geçin. Kayaları kırın ve devam edin. Dışarıdayız geldiğimiz yerden aşağı iniyoruz. Aşağı inince hemen sağ tarafa yönelin tahta bir köprü var üzerinde de bir kafes oku çıkarın ve kafesi patlatıp karşıya geçin ganimetleri alıp geri gelin. şimdi adamın sallandığı yere gidiyoruz ama hemen değil. Duvara tırmandığınız yere kadar gelin ve sağdaki basamaklardan yukarı çıkın ok ile nişan alıp halatın ucundaki engeli kırın ve halatla yukarı çıkın yolun bittiği yerdeki ganimetleri alıp geri dönün adamın sallandığı yere gidiyoruz. Adama ok ile atış yapın. Demoyu izlediniz şimdi Rage of Titan’ı aldık. R3+L3 bizi moda bağlar. Denemesi bedava. Gelen adamları öldürdünüz yukarda iki tane zincir var hemen soldaki aşağı iner ona tutunun ve aşağı inip karşıya atlayın görüp de alamadığınız sandıkları aldınız. Şimdi en başa dönüyoruz. Pegasusun yakalandığı yere. Bütün parmaklara Rage of Titan yaptıktan sonra vuracaksınız. Hepsi açıldığı zaman pegasus serbest kalacak şimdi atlayın ve yola devam edin.


THE TEMPLE OF LAHKESIS

Tırmandıktan sonra önce sola gidip ganimetleri alın, şimdi merdivenleri kullanabilirsiniz. Balkonda biraz savaşıp en yukarı çıkınca köpekler geliyor onları da halledince yukarda sallanan cesetleri patlatın. Bir tanesi yerde kalacak. Alın ve asansörle aşağıya indirin. Kapıları açıp hızlıca içeri takla atın. Asma köprüye geldiniz. Yolun bittiği yerde içeri atlayın atlayın ve cerberusu öldürün. Sağ taraftaki heykeli kırın ve basamağı balkona sürükleyip üzerine çıkın. Duvara tutunup aşağıya inin burada baya bi yol var. Atlayıp hoplayıp zıpladıktan sonra balkona çıkın. Burası çok hareketli. Asansörle aşağıya iniyoruz. Sirenleri öldürünce kapı çatlıyor. Açılan kapıdan devam edin. Zincirden yürüyerek atların oraya varın.

THE STEEDS OF TIME

Yolun bittiği yere geldiğinizde kolu çekin halat aşağıya yaklaşacak ordan devam ediyoruz. Seyisle konuşup onu öldürücez. Sizi yakalarsa speed kill çıkıcak, fazla kombo yapmaya çalışmayın, çok fazla bozmasa da vurabiliyor. Sağ analoğu çok iyi kullanmanız lazım. Adam tepeye çıkınca öküzler gelecek öküzleri speed kille öldürün mana alırsınız aldığınız manalarla ok ile atış yapma şansını kazanırsınız. Adamı öldürün ve HORSE KEEPER’S alın. İçeri girin ve sağdan ilerleyip yukarı çıkın. Tepeye gelin ve halatla karşıya geçin. Açamadığınız kapıya anahtarı yerleştirin ve içeri girin. Tam karşınızdaki kürsüyede anahtarı yerleştiricez. Chronos ile konuşup CRONOS RAGE alın. Adamları öldürünce soldan devam edin ve yukarı çıkın. Şimdi atları koşturacağımız yerdeyiz. Önce sola gidin ve aşağı inip beyaz sandığı alın. Şimdi orta yere gelin ve ilk olarak yeşil kolu çekin, yeşil delik açılacak. Sola koşun ve hafif açılan yere anahtarı sokun. İkinci olarak yarasaları halledin ve kırmızı deliği açıp anahtarı sokun. Sıra diğerlerinde çok seri olucaz. Maviyi çekin yarasaya zıplayın ve anahtarı takın aynı şekilde diğerlerini de hallediyoruz. Hepsi tamam olunca ortadaki kolu çekiyoruz. Şimdi kırbaçlayın . deh deh…hadi olum… Demoyu izleyin ve zincirlerden geri dönün.


THE TEMPLE OF LAHKESİS 2
Suların aktığı yerdeyiz, hemen çıkmadan önce ilerdeki şelalenin arkasındaki sütunları yıkın kırmızı orbları alıp yukarı çıkın. Önce sağdan gidip kırmızı orbları alıyoruz sonra sola devam. Duvarda önce sola sonra aşağı. Aşağı inince sağdan tekrar aşağı beyaz sandığı alın. Sonra yukarı çıkın ve gitmediğiniz yerden devam edin. Önce heykelin ordan aşağı iniyoruz suyun ortasındaki mermeri çekin, sonra sol taraftaki kolu çekin. Şimdi suya dalıp karşı tarafa geçiyoruz. Amulet of Fates’i alıyoruz. Bu zamanı yavaşlatıyor. Yeşil parlayan heykellerin orda iken L1’e basıp R1 yaparsanız Statu of Fates’i kullanırsınız. Bu sırada sarı bir bar boşalıyor. Bu sırada zaman hep yavaş olarak seyredecek. Şimdi en geri gelin ve mekanizmanın üzerine çıkın. Zamanı yavaşlatın ve çıkan platformdan yukarı tırmanın. Bir üst kattayız, mekanizmanın üzerine çıkın ve zamanı yavaşlatın kadının eline oturun ve yukarı çıkın. Demoyu izledikten sonra hemen devam etmeyin sağ ve sol tarafta iki sandık alın ve heykelin kafasını patkatıp devam edin. Aşağı inin ve zamanı yavaşlata yavaşlata düşmanları öldürün. Heykeli tekrar patlatıp köprüden geçin. Şimdi o iki gözün önüne heykelleri koyucaz. Önce sağdaki ve soldaki sandıkları alın sonra merdivenlerden aşağı inin.


DESTINY’S ATRIUM
Siz aşağı inince kapılar tutulacak adamları haklayın ve kapıları açın. Burada sürekli hareket haline olmanızda yarar var. Kare kare üçgen iyi bir kombo seçimi olabilir. Adamları öldürünce diğer merdivenlerden yukarı çıkın ve heykeli bulun. Tam karşısında kol var heykeli biraz yaklaştırın ve kolu çekin. Kolu çekince platform aşağı inecek. Heykeli üzerine götürün ve tekrar kolu çekin sonra platformun üzerine çıkın ve heykeli bir tekmeyle kaldırımın üzerine yollayın. Gözden çıkan dalganın önüne götürün. Diğer heykele de aynısını yapın ve açılan terden ilerleyin.

THE BOG OF THE FORGOTTEN
Tanıdık bir sima ha? Dikkat edin ata kene gibi yapışmadan önce solda sandıklar var oyun ilerledikten sonra buraya tekrar geleceğiz sakın unutmayın. Evet ata kene gibi yapışın yol boyunca speed kill çıkıcak dikkat edin. Burada Barbar Haydar ile karşılaşıyoruz. Ha ben öle dedim adamın adını bilmiyorum. Çok dikkat ettim adı geçmiyor. Aha önceki oyunda da adı geçmiyordu. Ben de öle diyim bari dedim. Her ne kadar sürçileihsan ettimse affola. Şimdi Haydar ile karşılaşıyoruz. Öncelikle ben hep diyorum heyecan yok dikkatli ve sakin olun. At üzerindeyken baya bi kombo yapabilirsiniz ama çok gaza gelmeyin. (15-20 kombodan bahsediyorum.) önce atı öldürüyoruz. Şimdi haydar yerde bu sefer daha tehlikeli olacak. Combolar az ama öz olsun. Seçim sizin içinde üçgen olan komboları deneyin derim.mesela üçgen*3 yada kare kare üçgen olabilir. Çıkarttığı ölüleri ise hemen yuvarlak ile kapın ayak altında dolaşmasınlar. Biraz daha adam öldürünce...Annaaaaa ben bu adamı bi yerden tanıyommm emmeeee daha çıkaramadımmm diyeceksiniz. O adam kaptan ilk GoW da vardı. Hani şu Hydra’nın boğazında takılı kalan. Sizin tekmeyi attığınız saonra cehennem de yine karşılaşmıştık onunla. Bu sefer eski günleri pek yad edemiyorsunuz. Hal hatır saorcak vaktimiz yok öldürün ve devam edin. Şimdi haydar büyüyecek bu sırada hep aynı hareketi yapacak çok şanslısınız. Tokmağını sallıyor ve yere vuruyor. Tam yere vurduğunda komboları sıralayın tokmağı kaldırınca da kaçın. Son olara küçülecek. Son hali bu hayaletleri fırlatırken dikkat edin uzan durmakta fayda var. Sağ analoğu kullanın çok faydalı oluyor. Yere vururken uzak durmaya çalışın. Kapabilir sizi o sırada seri bir şekilde yuvarlak yapın baya bi ilerleyince speed kill çıkıcak yapın ve onan kurtulup BARBAR HAMMER’ı alın. Daldan karşıya atlayın ve yola devam edin.


THE TEMPLE OF THE EURYALE
Tapınağa gelince önce sağdan gidin yolun bittiği yere kadar gelin ve yerde yatan adamdan anahtarı alıp yol ayrımına geri gelip sola sapın. Geri geldiğiniz de iskeletler kalkmış olacak. çok şanslısınız ki bunlar Medi Evil değil. Zayıf olmalarına karşın çok hızlılar dikkat edin.

THE RUINS OF THE FORGOTTEN
İlerde domuzlar tepegözü çağıracak eğer domuz tepegözün üzerine çıkarsa hemen yuvarlakla tepegözü kapıp domuzu aşağı alın yerde iken hemen onu da kapın 2. yada 3. kapmanıza öldüreceksiniz kombo ile uğraşmayın. Tepegöz tek iken hareketi çok sade onu da kolayca öldürebilirsiniz. L1+KARE yada L1+YUVARLAK yapabilirsiniz. Sallanan yerdeki kapının engelini kaldırın ve içeri girin sağ taraftaki taş kırılıyor kırmızı orb olucak içinde. Önce sola ordan ortaya atlayın adamları öldürün ve ortadaki stunu kırın. Şimdi R1 ile atlayabiliriz burada birkaç atlayış yapacaksınız i,lerdeki balkona çıkıp soldaki sandığı alın. Şimdi bi çemerin içindeyiz önce karşıdaki kolu çekin açılan yerden içeri girin ve duvarı patlatın yerde yatan adamı suya bırakın ve diğer tarafa koşun şimdi çarkların ordayız çarkları hareket ettirerek karşıya geçin Chronos Rage i kullanın ilerde öküz uyanıyor. Oınu dahalledin parlayan yeri kırın karşıya geçin ve sarmaşığı takip edin. Vardığınız terde bir kapı var açın ve heykeli görün zamanı yavaşlatıp makaradan diğer tarafa geçip ilerleyin tahtaları kırıp R1 ile balkona atlayın. Heykelleri kırın ve açılan kapıdan ilerleyin. Attığınız kütüğü sallanan yere koyun ve ileri itekleyin. Şimdi altı parladı. Oraya geçin ve tamamen aşağı atın. İlk gittiğiniz yere köprü yapmış oldunuz. Aşağı inin ve duvara tırmanıp ilerleyin. Yerdeki adamla konuşun ve sırtınıza alın. Bunu makaraya koyup makarayı bozucaz. Makara bozulunca ilk makara vardı. O kırılacak. Şimdi tekrar gidin ve adamı koyduğunuz makaradan içeri girin. Cerberusu öldürün. Golden Fleece aldık.işte counter hareketini bununla yapıcaz. Tam size vurma anında L1 e basın. Altını çiziyorum L1 e basılı tutarsanız olmaz. Tam vurma anında yapacaksınız. Eğer bir medusanın sizi taşa çevirme anında yapğarsanız bir speed kill çıkıcak. O sırada gösterdiği tuşa basın. Eğer biri size ateş ederse tam ateşin vurma anında L1 e basın bu o ateşi geri yollar. Biri kılıçla size vuracakken basıp hemen ardından kareye basarsanız yere vurup etrafınızdakilerin dağılmasını sağlarsınız. Oyunda en çok hoşuma giden yenilik bu olmuştu. Şimdi ilk denemeyi yapıyoruz. Ateş eden kapıya biraz uzak durun ateşin düştüğü yere yakın. Tam ateş topu geldiğinde L1 e basın. Kapıyı patlattınız. Bunu çok iyi öğrenin çok işinize yarayacak. Şimdi tapınağa gidiyoruz. Kapının önüne gelin ve tam medusa sizi dondurmaya çalışırken L1 yapın. Kapıyı kırdınız. Burada biraz ilerleyince içerde Euryale var. Tam kırmızı yaptığında L1 yapın. Bunu çok kullanacaksınız burada. Yakın durmaya bakın çoğu hamlesini L1 ile kesebilirisiniz. God Mod da bitirmeme rağmen çok zor değildi. Öldürünce Head of Euryale’yi alabilirsiniz. Şimdi açılan yerden ilerliyoruz.
Burası karışık gibi ama değil. Önce hemen önünüzdeki kolu çekin sonra suya atlayın diğer kolu çekin. Hemen zamanı yavaşlatın suya dalın ve alttan karşıya geçin. Yukarı çıkın ve yelkenleri fora yapın. Hemen ilerde bir kol daha var onu da çekin açılan yerden geçin. Yukarıya çıkmadan R1 ile dash yapın diğer yerden çıkın. Sudayız yolun bittiği yere gelin ve yukarı çıkın. Merdiveni göreceksiniz sağdan ilerleyin ve heykelin önündeki makarayı çevirin.kapılar tutulacak. Adamları öldürün. Kapıları açtık. Şimdi geri dönün ve denizdeyken çıkmadığınız yerden çıkın. Şimdi sırasıyla kırmızı ve sarı dikitleri yukarı yollayın. Sarı dikitin olduğu yerde bir kol var çekin. Merdivenlerden yukarı çıkın. Ve eğer düşerseniz geleceğiniz merdivenin önünü açın. Hemen arkanızdaki kırmızı sandıkları alıp aşağı heykelin oraya varıp makarayı dmnderin gönder göğe erdiğinde zamanı yavaşlatıp sandıkları aldığınız yere çıkın. Olayı anladınız. Tam yukarı çıktığınızda zamanı bir kaz daha yavaşlatın ve cambazlığa başlayın. Baya bi hopladıktan sonra geldiğiniz yer5de kapıyı açın tahtadan köprüden ilerleyin ve golemi görün. Oldukça basit haklayın ve yola devam edin.merdivenlerden en yukarı.


DESTINY’S ATRIUM
Gidiceğiniz yer belli… Yalnız hemen gitmeyin ata kene gibi yapıştığınız yere dönün ve içi tıka basa dolu olan sandıkları alın. Şimdi kapıyı patlatın ve devam edin.

THE HALL of ATROPOS
Sağ tarafta save noktası olan yerdeki kapıdan ilerleyin kapılar tutulacak. Burada önce adamı halledin öküzleri sona bırakın yoksa bitmez. Adam sürekli çıkartıyor.şimdi asansörün üzerine bir heykel koyun, öbür heykeli de asansöre olduğunca yaklaştırın ama üzerine koymayın. Şimdi asansörü yukarı yollayın ve aşağı inene kadar öbür heykeli asansörün altına bir engel olarak koyun şimdi üzerine çıkıp devam edin. Yukarı çıkın ve kırık köprüye gelince sağdan devam edin. Aşağı gelince kapılar tutulacak. Öldürün ve kapılar açılsın. Kapılar açılınca statüyü önce kendinize çekip üzerine çıkın sonra ileri itikleyin onu kırık merdivenin altına götürün. Yukarı çıkınca önce sağda bir heykel var atkındaki taşı kırın ve heykeli aşağı atın. Sonra diğer tarafa geçin ve save noktasına kadar gelin. Burada baya bi hoplayıp balkona geçiyoruz. Köklerin ortasında bir mekanizma var. Orda durunca kökler köprü yapacak. Önce karşıya ordan sola sonra tekrar sola ve tekrar sola derken. Kapının oraya kadar geliyoruz. Son gittiğimiz yerde Perseus bizi bekliyor.

PERSEUS
Bu adamda çok artifak var. Siz sakin olun suda ayak izlerini takip etmek zor oluyor siz önce kare kare kare kombosunu yapın tam tutturduğunuz da kan gelicek vurduğunuz anlıyorsunuz yani. O sırada saydırın. Burada METAL GEAR SOLİD 1 oynayanlar zorlanmazlar. Orda Ninja yı nasıl hallediyorsak burada da öyle. İlk miğferini kıracağız. Şimdi pek kombo yaptırmayacak size koruma alıyor çok. L1’ deneyebilirsiniz. Kılıcı yukarı kaldırdığında sol analoğu sallayın. Yoksa çok sağlam vuruyor. İkinci kaptığımızda kılıcını kırıyoruz. Şimdi iş çok kolaylaştı. Son kapışınız olacak bu. Kalkanı alıyoruz ve adamın açtığı yoldan ilerliyoruz. Aşağı indik. Daha önce bir heykel yuvarlamıştık aşağıya onun önüne geçin ve kalkanı koyun. Sonrası belli. Onu yukarı yollayın ve hemen size diğer gözün önüne gelin ve L1 e basın. Şimdi açılan yerden gidiyoruz. İlerde yol ikiye ayrılıyor. Önce sağdan gidin ilerde tahteravelli tarzı bişe var orda sarmaşıklardan yukarı gidiyoruz. Kolu çekin ve kapıyı açın. Kargaya saplanan Spear of Destiny’i alın. Kapılar tutulacak. Açtığınızı düşünüyorum. Şimdi sağda heykel var maksat heykelin yüzünü tahteravlliye döndürmek. Ama hemen değil heykeli aşağıya götürün geldiğiniz yere doğru sudan atladnız yere yaklaştırın zamanı yavaşlatıp yol ayrımında yetişemediğiniz yerden devam edeceksiniz. İçeri girin ve sandıkları alın. Sonra heykeli yukarı çarkıfeleğin üzerine koyun. Ve döndürün. Yüzü tahteravelliye gelince durdurun ve araya sokun. Şimdi oraya gidiyoruz. Tam üzerindeyken zamanı yavaşlatın ve karşıya geçin.

CROSSİNG of the LOWLANDIS
Burası sırf ekşın. Hoplayı zıplıyorusunuz. Sonunda kendiniz bir mağrada bulacaksınız. İlerleyin ve gelenleri haklayın.

THE GREAT CHASM
Köprünün sonuna gidin. İcarusla kapışıcaz. Atakları kare kare üçgen ile yapıyoruz. Pek bir şey yok burada geldiğimiz yerde Atlas bizi bekliyor olacak.

ATLAS
İlk önce sola gidip save atın sonra geri gelip yukarı çıkın. Burada kanatları kullanıcaz. (Icarus wings) kanat çırpamıyorsunuz maalesef sadece süzülüyoruz ve uzun mesafe atlayışları yapabiliyoruz. X e basıp bir daha X yapın ve basılı tutarsanız kanatlarını açıp süzülür. Bu şekilde ilerleyin. En uçtaki mağraya geldik. Halkaların üzerinden geçeceğiz.. şu an makaraların üstündeyiz adamları öldürün daha rahat çalışırsınız yukarıya diğerlerinin seviyesine getirin. Ve karşıya geçin. Save yerinden yukarı tırmanın 2 tane taş var birini en baştaki yere kadar çekin. İlk geldiğiz yerdekini de yukarı çıkarın ve üzerine koyun. Şimdi alt altalar. Diğer yere götürün ve basamağa çıkın ve üstekini alın. Şimdi yukarı çıkın ve diğer tarata balkon gibi bir yer ister oraya atlayın orda sandık var. İsterseniz aynen yola devam edin. Şimdi gelen taşlara göre bir sağ bir sol yapıcağız. Bu şekilde yukarı tırmanın. Diğer taraftan aşağıya inerken R1 ile hızlı bir şekilde inin. En yukarı varınca Atlas’ın elinde olacağız. Sabırlı olun dayanın. Burada Atlas’ı ikna etmeye çalışıyoruz. Ona bize güvenmesi gerektiğinden söz edecek Kratos. İşiniz bitince Atlas size Depremini verecek. Aşağı yön tuşu + R2 kullandırır. Burada gelen adamlara deneyebilirsiniz zaten sınırsız mana var. Çok fazla kırmızı orb yeri tarif ettim. Aldıklarınızı önce Athena’s Blade’e ve Atlas’ın depremine yatırım yapın. En çok bunlar işe yarıyor.

THE GREAT CHASM 2
Tekrar yukarıdayız. Uça uça gidin son olarak yeşil sandığı alıyoruz.

THE PALACE OF THE FATES
Köprünün altındaki kolu çekin gelen adamları halledin, tepegöz muhabbeti var burada kolay yolunu sölemiştim deneyebilirsiniz. Adamlar ölünce kapının sağ tarafındaki kolu çekin kapı açılana kadar devam edin. Açılan yerden ilerliyoruz. Ortadaki kolu çekin burada hızlı olun hepsini almaya bakın. Chronos Rage size zaman kazandırabilir. Sol tarata aynı zamanda bir kol var. Orta kapıdaki kayayı tam ağza yaklaştırın mekanizma bozulunca kapı açılacak. Kapıdan girin ve sola sapın. Bahçeye geldik. Önce merdivenlerden çıkın ve makarayı döndürün. Ateş kesilince zamanı yavaşlatın ve ateşin kesildiği yerden geçin. Sağ taraftaki sandığı alıp devam edin. İlerdeki kolu çekip hemen geri gelin dumanın üzerinde iken kanatlar havalanıcak, kanatlarınızı açın ve kapanan yerden geçin. Sol tarafta mumların olduğu yerde ki yapıyı kırıp taşı alın.

AUDITORIUM OF LAHKESIS
Taşı götürüp adamın dua ettiği yere koyun savaşırken adamı geride bırakın ölmesin o bize lazım. Adamları halledince kitabı ona okutturun. Önce okumayacak. Siz onu ikna etmesini bilirsiniz. Son sözleri kanım senindir gibi bir şey ve adamı öldürücez. Şimdi parlayana yere gidip kapıdaki boynuzu alıp kapıyı açın. Yoldan ilerleyip bahçeye geri gelin tam karşınızdaki kapıya aldığınız boynuzu takın. Kapılar kapanmaya başlayacak adamları hemen öldürmeye bakın. Yolun bittiği yerde Athena ile konuşacağız.

THE GARDEN OF THE GODS
Solda sandıkları alın, kapıyı kırın ve ilerleyin. Uçarak geçicez, uçun ve duvara yapışın. Sandıkları gördünüz hemen yanındaki yerden aşağı inin merdivenden sandıkların yanındaki odaya çıkın. Ve alıp yola devam edin. Aşağı indiniz iki tane kol var. Gelenleri ateşle yakıcaz. Üzerinde yuvarlak çıkıncaya kadar vurun sonra da yakın. 3 tane yakınca kapı açılıyor. Ordan devam edin. Suya dalın ve karşıdan çıkın hemen arkanızda 2 tane sandık var. Alın ve devam edin. Donmuş yerdeyiz. Soldan duvara tırmanın ve bütün sarkıtları kırın. Aşağı inin ve kuşun arkasındaki kolu çekin. Erittiği yerdeki heykeli alın ve hemen içeri girdiğiniz yerdeki ışığa götürün. Tam doğru olduğunda ışık içeri aşağı doğru yansıyacak. Şimdi sağdaki kollara gidin. Amaç ışığın yansıyıp vurduğu yerde kalkanı birleiştirmek. Şimdi sadece ortadakini ve onun solundakini döndürmeniz yeterli. Heykelin buzları eriyince aşağı inin ve döndürerek bütün buzları eritin. Sandıkları alın ve aşılan yerden devam edin. Geldiğiniz yerde sinek kovaları var bunlar size engel olacak. Önce onları patlatın. Ve makarayı rahat rahat çevirin. Gelen zincire atlayın ve yukarı çıkın. Çıktığımız yer ana baba günü gibi burada baya bi sabır lazım. Siz hızlı olup önce köpekleri öldürün. Parazit gibiler hemen çoğalıyorlar.
Açılan yerde merdivenden çıkıp karşıya geçin. Bütün sandıkları alıp yola devam eidn. Heykeli alıp ileri götürün. Adam intihar ediyor. Heykeli kolla kaldırdığımız kepenkin altına götürün.içeri girin ve sol taraftaki namı diğer yıldız geçidinden geçip zamanı geri alın. Adamı kucaklayıp yazıyı okutun.şimdi olay başlıyor. Demoda gösterilen kapıdan ilerleyin. Önce makarayı çevirip biraz dumanla orta kata gelin ve kolu çekin şimdi aşağı inin ve tekrar kolu çekip kanatlarınızı açıp havalanın tavana yapıştınız. Yolun bittiği yere kadar gelin. Kapılar tutulacak. Adamları haklayın. Kapılar açılınca Cerberus resimli kapıya gidip açın. Asansörle aşağı iniceğiz. Biraz sıkıcı olabilir. Ama hepsini haklamanız lazım. Oldukça seri olun. Aşağı geldik. Halatla gidiyoruz. Halat yarıda kopacak. Okçuların olduğu yere geçip orda kim varsa temizleyin sonra karşı taraftaki duvara tırmanın ve karşıya geçin. Şimdi burada hemen yukarı çıkmayın tam ortada bir ışık var oku çıkarın ve oraya saydırın. Açılan yerden içeri girin ve sandıkları alın. Şimdi yukardayız. Önce sağ dalış yapın sonra sola rotanız böyle olsun.

THE PHOENİX CHAMBER
Yazıyı okuyun kolu gördünüz hemen çekmeyin. Soldan gidicez. Dikenlerin ordayız kolu çekin ve sol taraftaki duvarı kırıp hemen geri gelin. Dikenler yukardayken bir daha kolu çekin ve hemen zamanı yavaşlatın. Sandığı alıp geri gelin. Bir kez daha kolu çekin ve makaranın üzerindeki yakutu alıp geri gelin. Şimdi kolu son kez çekicez. Kolu çekin ve hemen zamanı yavaşlatın. Makaraya gidin ve döndürmeye başlayın. Çok değil biraz dönsün yeter. Bırakın ve hemen zamanı yavaşlatın şimdi sağ taraftan devam edin. İçerdeyiz duvardan lav akıyor. Onun hemen solunda tutunma yeri var tutunun. Ve karşıya geçip sandıkları alın. Şimdi sol tarafta bir heykel var. O sizin kalkanınız olacak savaşırken onun arkasında savaşacaksınız. Önce bir tekmeyle ileri doğru atın. Kaldırımların önünde olursa sizin için iyi olur. Ateş dumanı geldiğinde geri gelmez sabit kalır. Gelen adamları haklayın. Ve her fırsatta itekleyin. Ortadaki kolun önüne kadar gelin ve kolu çekin. Şimdi ordaki platform aşağı inicek. İlerde iki tane mekanizma var birine heykel koyacaksınız. Diğerine siz geçeceksiniz. Geçince ilerdeki parmaklık kalkıyor. Yukarda da tutunma yeri var tam zamanında R1 ile karşıya atlayın.şimdi çömleği alıp tam deliğine koyun. İlerdeki kolu çekin ve Phoenix’i serbest bırakın. Şimdi yukarı çıkıcaz. Asansörle yukarı çıkın. Boplas’ın kapısını açıp ordan ilerleyin. Yukarı çıkmadan soldaki sandığı alın. Yukarı çıkın ve Anka Kuşunu serbest bırakın. Şimdi aşağı inin ve demoda gösterilen kapıya gidin. Kolu çekip ordan duvara zıplayın ve zincirleri kırın. Açılan yerdeki statüyü alıp kolu çekin. Heykeli tam asansörün ile dışarısı arasına koyun. Ve tekrar kolu çekin tam kapanmayacak. Şimdi siz de yukarı çıkın ve statüyü asanörün üzerine çekin. Heykelin üzerine çıkıp zinciri kırın ve kapıyı açın. Makarayı çevirip sağa gidin. Ordaki makarayı da çevirin. Karanlıkta kimle savaştığınızı bilmeden biriyle savaşacaksınız. Ne diyeyim öldürün. Ve demoyu izleyin. Demoda Zeus Sparta’ya saldırıyor. Onu göreceksiniz.BU NE BİÇİM BİŞİ BÖLE?
Bu yaratığın adını bilmiyorum mitolojiye bile baktım ama bulamadım. O yüzden mahluk diyicem kusura bakmayın lütfen. Önce canavarın sol koluna vuruyoruz. Biraz vurunca o sol kolunu yukarı doğru kaldıracak bu sırada ölen yandaşınızı alıp oradaki platforma koyun. Orta yer açılacak. Buarada canavarın üzerine süzülceksiniz. Tam yüzüne yaklaştığınızda L1+KARE yada L1+yuvarlak iyi bir seçim olur. Bu şekilde vurun kolunu ortaya batıracak. Batırdığı zaman koluna tırmanın ve kökünü kesin. Ucundan acık değil tamamını kesin. Şimdi sıra diğer elinde. Aynı işlemleri diğer eline de yapıyoruz. O elini de kesince adamı yiyecek. Şimdi kollarına vurun ortadaki kolu çekin ve köprüyü ağzına dayayın. Köprüden geçip Phoenix’e atlayın.

THE TEMPLE OF THE FATES
Sudan çıkıp ortadaki parıltılı şeyi kırın. Şimdi biri sağda diğeri solda olmak züere iki ane çan var. Önce sağdakine gidin. Ve çanı çalın. Şimdi orataya R1 ile atlayın ve kütüğü tutup diğer çana doğru sallayın. O da çalınca heykel çatlayacak. Şimdi aşağı inin ve mavi kolu çekin. Ordaki kütüğün tam yatağına gelmesi lazım. Gelince yukarı çıkın ve çanı çaldığınız kütüğü heykele yöneltip sallayın. Heykel kırlacak. Şimdi ister ilerleyin isterseniz sağ ve sol balkondaki sandıkları alın. Nasıl derseniz şöyle; kütüğü oraya bi,r köprü biçimine geitreceksiniz. Tam o sırada zamanı yavaşlatın ve kütüğe çıkıp balkona atlayın. Bunları da alıp yola devam edin. Sav ve soldaki sandıkları almayı unutmayın.


THE THRONE OF LAHKESIS
Burada bütün yeteneklerinizi sergileyeceksiniz. Ona göre yani.. size not verecem bakalım ne kadar öğrenmişsiniz Smile Bir de çok söyledim yine söylüyorum. L1 ile counter işini iyi çözün… Yani yapamıyorum demeyin sonuçta oyun ölürseniz bir daha başlarsınız. Bunu çok iyi öğrenin. Hiç kılıç sallamadan bile yeterli olacak neredeyse. Neyse Sisters geliyor. Burada size bir iki taktiğim olacak. Önce vurun hatta aldığınız güçleri kullanın derim. Bir süre sonra havaya çıkıp ateş edecek. L1 yapın ve ona geri yollayın eğer böyle yaparsanız size enerji verecek. Ha yapamadınız o zaman daldan dala derim. Daldan dala atlayın ve olabildiğince yaklaşın. Yakın olduğunuzda son kez ateş etsin ve üzerine çift zıplayın ve saydırın havadayken. Son ve en büyük hamlesi yeri tamamen döşeme ile kaplamsı çok deli enerji alıyor ona göre. Havada süzülün. Daldan dala atlayın ama yere inmeyin. Onu ilk halledince kardeşini çağıracak. Alıp sizi tanıdık bir yere götürüyor. TEMPLE OF THE ORACLE God of War 1 i oynayanlar burayı bilir. Kızın amacı Blade of the Gods’ ı parçalamak. E biz onunla öldürüyorduk Ares’i şimdi ne yapacağız? Tabi ki Kılıcı koruyocağız. Burada Typhone Bane’yi kullanın çünkü önbür türlü vurmak çok zor. Zaten burada çıkan askerler normalde öldüğü zaman mana vermiyor ama burada verir hale gelmişler. İpucunuz bu olsun siz anladınız. Sister tamam olunca yine Lahkesis’tesiniz. Şimdi önce ortadakine saldıracağız. Bayılınca zamanı yavaşlatın ve aynanın içinden gelene dalın ve aynayı patlatın. Bütün aynalara bunu yapın ve son aynayı da kırıp içerdeki yoldan devam edin. İlerleyin şimdi hatunu gördünüz. Sağ taraftan gidin. Burada bir süür adam gelecek. Sabır sabır sabır… En son yere gelince save yeri olacak. Save atın ve kapıdaki tırnaklara vurun. Yukarı doğru kalkacak. O sırada vana benzeri halkayı çevirin ve içeri girin.

THE LOOM CHAMBER
Soldan giidn önce hatun kollarını sallıyor. Bir iki vurunca hemen bayılacak ama geçici. Bayılınca makarayı çevirin. Bu şekilde davranacağız. Şimdi sağdan gidin makara var ileride çevirince dönmüyor. Cesetleri parçalayın ve makarayı çevirin. Zincirden çıkın. Şimdi…
Önce soldan gidip kolu çekin kapak açılacak. İçerde bir sandık var atlayın alın ve dışarı çıkın şimdi koluna vurun ve bayıltın. Sonra kapağı kapayın. Eli sıkışacak. Öle kaldı o. Aynen yola devam edin diğer koluna da vurup bayıltın zincirle yukarı çıkın ve kolu çekin. Aha da eline iğne battı. Şimdi başta bir mekanizma vardı oraya gidiyoruz. Onu çekin ve en sona kadar getiirin. Bir el onu bekliyor. Mavi yanınca mekanizmanın ortasına gelin çömleği eline alacak. Şimdi bir sola getirecek ve kolu tekrar bayıltın eli batacak. Bu kadar. Şimdi zincirle yukarı çıkıp yüzleşin. Eline vurun ve makarayı çevirin giyotin tarzı bir şey oraya gelecek. Şimdi zamanı yavaşlatın ve ilkini de bayıltın çift taraflı baltayı ona döndürün ve sallayın. Gerisini anlatmak istemiyorum yaşamak lazım… Şimdi yukarı çıkıyoruz yukarda tam aynanın önünde kol var onu çekin ve aşağı inin tam ortanın bir sağındaki makara doğru olan onu çekin çekin çekin… Doğru an geldiğinde Kratos durup kum saati akmaya başlayacak hemen zamanı yavaşlatın ve yukarı aynaya koşup dalışınızı yapın.

THE SUMMIT OF SACRIFACE
Burada Zeus ile kapışıyoruz. Tabi Zeus tam bizi öldürürken tek ve ebedi dostumuz biz gelip bizi kurtarıyoruz. Zeus duruma çok şaşırıp soruyor bu nasıl olur diye? Kız kardeşler buna nasıl izin verdi diyor. Yanıt basit “kız kardeşler öldü!”
İlk bizi alıp göğün bir katına çıkaracak. Burada Siren’ler var. Onları öldürürken kapıp öyle öldürün. Bu Zeus’a etki ediyor. Bu şekilde vurun sonunda elini kapın. Şimdi bizim boyutumuza indi. Burada yine L1 i çok kullanacağız hele de onun yıldırımlarını geri yollarsanız bu size yol, su ve elektrik olarak geri dönecek. Silahını kapınca da çok kombo yapmayın iki vurun hemen takla atın. Bir şekilde ilerlediniz ve Zeus’u kapıp harabeye fırlattınız. Burada Zeus’u öldüremeyeceğinizi anlar gibi oluyorsunuz. İşte şimdi bir Ali Cengiz Oyunu yapma zamanı geldi. Kendiniz Zeus’a teslim eder gibi oluyorsunuz. Burada çok speed kill çıkacak. Dikkatli olun ve haklayın sonrasında Athena geliyor hani bana diyor Smile
Burada oyun bitiyor zaten. Artık demoyu keyifle izleyebilirsiniz.


[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

İmparator NERON nasıl yakmışsa romayı CİMBOM uğruna yakarız bu dünyayı!!,
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
'Hayatta kimseye güvenmeyeceksin' demek saçmalıktır inan. Ama kime 'iki defa güveneceğini' hesaplamalı insan.

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Ben Dünya'ya insanları güçlü yapmak için gelmedim, onların güçsüzlüklerini kullanmak için geldim
Adolf Hitler

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
GaMeRKiNg
GaMeRKiNg
Moderator
Moderator

Wolfteam Oyundaki Adı : anilak96 <b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 532 <b>Rep Gücü</b> Rep Gücü : 780 <b>Rep Puanı</b> Rep Puanı : 8 Doğum tarihi : 16/11/96 <b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 06/09/10 Yaş : 25 Nerden Nerden : Ankara xD

http://www.srotr123.tr.gg/

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz